Talajvizsgálat
10 éves mezőgazdasági tapasztalatok alapján egy saját vizsgálati protokollt állítottunk össze, amely fizikai, kémiai és biológiai állapotot egyszerre vizsgál, a kapott eredményeket integráltan kezeli.
Talajszintenként talajellenállás
Víz beszivárgó képesség
Mikrobiológiai képességek
Fizikai összetétel
Kémiai tápelem összetétel
A eredményekből összetett képet kapunk a talaj jelen állapotáról. Figyelembe véve az ültetni tervezett növények igényeit egy olyan input-keveréket állítunk össze, amely fizikai, kémiai és biológiai szempontból is beállítja a talajt olyan módon, hogy az képes legyen az önfenntartó egészséges működésre.
A legtöbb meglévő talajt a helyszínen is fel lehet javítani jelentősen kevesebb pénzből és energiabefektetéssel, mint a talajcsere.
A talajkondícionálás várható anyagköltsége:
500-5000 Ft / talajköbméter.
Miért van rá szükség?
A talaj minden növényi élet alapja.
A talaj minősége határozza meg, hogy a növény milyen növekedési eréllyel bír, milyen egészségügyi állapotban van és milyen a stressztűrő képessége. A legtöbb kertépítés során talajcsere történik, azonban a kertépítők nagyon jól tudják, hogy az újonnan megvásárolt föld is óriási lutri: azonkívül, hogy látjuk a színét, legtöbbször nem tudunk róla semmi mást. A talajcsere költsége pedig az egyik legnagyobb költség!
Sokszor 1-2 év alatt kipusztulnak a növények az NPK műtrágyázás ellenére is. Ennek oka, hogy a legtöbb talaj mezőgazdasági területek kivonásából származik. Ezek a talajok szinte kivétel nélkül jelentős mennyiségű gyomírtót, gombaölőt és műtrágyát kaptak, illetve legtöbbször szántottak. Az intenzív gazdálkodás teljesen tönkreteszi a talajokat, amit a kereskedők darálással palástolnak el. Kívülről szép fekete, porhanyós, de belülről élettelen, ami az új helyen 1-2 év alatt leiszapolódik, letömörödik és képtelen megfelelően funkcionálni.
Szolgáltatás
-
Minden esetben kiszállunk a helyszínre és helyben is végzünk vizsgálatokat.
-
Talajmintát veszünk laboratóriumi vizsgálatokra.
-
Az eredményekről eredményközlést adunk ki, amely tartalmazza a talajjavítási módszert is: mit, mennyit, hogyan, mennyiből!
-
Az eredményeket legfeljebb 15 munkanapon belül adjuk meg.
-
A javasolt talajjavítás figyelembe veszi a kertépítő műszaki lehetőségeit is.